  • LTR18EZPD68R0
LTR18EZPD68R0
advertisement
Manufacturer No:
LTR18EZPD68R0
HK JDW NO:
687-LTR18EZPD68R0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 68Ohm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 6931
Step5Bar-code shipping tag
LTR18EZPD68R0
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AEC-Q200, IEC60115-8
  • HTS Code
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    1206
  • Rated Temperature
    70°C