  • LTR10EZPF1003
LTR10EZPF1003
advertisement
Manufacturer No:
LTR10EZPF1003
HK JDW NO:
687-LTR10EZPF1003
Package:
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Datasheet:
LTR10EZPF1003
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 100kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10233
Step5Bar-code shipping tag
LTR10EZPF1003
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Wide 0805 (2012 Metric), 0508
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    LTR
  • Size / Dimension
    0.047Lx0.079W 1.20mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    250mW
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm