  • LTR10EVHFLR118
LTR10EVHFLR118
advertisement
Manufacturer No:
LTR10EVHFLR118
HK JDW NO:
687-LTR10EVHFLR118
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 0.118Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 16187
Step5Bar-code shipping tag
LTR10EVHFLR118
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    0.118Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Size Code
    0508
  • Rated Temperature
    70°C