  • LTR100JZPF36R0
LTR100JZPF36R0
advertisement
Manufacturer No:
LTR100JZPF36R0
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-LTR100JZPF36R0
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
LTR100JZPF36R0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 36Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4645
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LTR100JZPF36R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Wide 2512 (6432 Metric), 1225
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LTR
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.252W 3.20mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    36Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm