  • LTC6655CHMS8-1.25#TRPBF
LTC6655CHMS8-1.25#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LTC6655CHMS8-1.25#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-LTC6655CHMS8-1.25#TRPBF
Package:
MSOP
Description:
IC VREF SERIES 1.25V 8MSOP
Step5Bar-code shipping tag
LTC6655CHMS8-1.25#TRPBF
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 3 months ago)
  • Package / Case
    MSOP
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    5mA
  • Quiescent Current
    7mA
  • Max Output Voltage
    1.25V
  • Voltage - Output
    1.25V