  • LTC6269IDD-10
LTC6269IDD-10
advertisement
Manufacturer No:
LTC6269IDD-10
HK JDW NO:
84-LTC6269IDD-10
Package:
10-WFDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
4pA Instrumentational OP Amps 3.1V~5.25V LTC6269 10 Pins 10-WFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 5303
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LTC6269IDD-10
  • Package / Case
    10-WFDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    LTC6269
  • Pin Count
    10
  • Output Type
    Rail-to-Rail
  • Number of Circuits
    2
  • Current - Supply
    16.5mA
  • Slew Rate
    1500V/μs
  • Amplifier Type
    General Purpose
  • Current - Input Bias
    4pA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    3.1V~5.25V
  • Gain Bandwidth Product
    4GHz
  • Voltage - Input Offset
    200μV
  • Current - Output / Channel
    90mA