  • LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
HK JDW NO:
84-LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
Package:
8-VSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description:
2.7V LTC3621 DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 2.25MHz Tape & Reel (TR) 1A 8-VSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Quantity:
In Stock : 8026
Step5Bar-code shipping tag
LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LTC3621
  • Voltage - Input (Max)
    17V
  • Voltage - Input (Min)
    2.7V
  • Analog IC - Other Type
    SWITCHING REGULATOR
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Topology
    Buck
  • Frequency - Switching
    2.25MHz