LTC2512IDKD-24#PBF
LTC2512IDKD-24#PBF
471-LTC2512IDKD-24#PBF
24-WFDFN Exposed Pad
24 Bit 0.5mm ADC LTC2512 2.5V 24-WFDFN Exposed Pad
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
LTC2512IDKD-24#PBF Overview
The analogue to digital converter is designed with 24 Bits.The AD converter is embedded in the 24-WFDFN Exposed Pad package.The ADC converter is packaged in the way of Tube.The ADC converter is equipped with 1 Functions .There are 24 terminations in this electrical AD converter, which are the practice of ending a transmission line with a device that matches the characteristic impedance of the line.The analogue to digital converter is powered from a supply voltage of 2.5V.The A/D converter has 1 channels.The is equipped with 24 pin count.The peak reflow temperature (Cel) amounts to NOT SPECIFIED to be essentially indestructible.There are ADC, SUCCESSIVE APPROXIMATION converters based on the source input voltage and the output voltage.This electronic AD converter is mounted in the way of Surface Mount.When operating, analogue to digital converter's operating temperature should be kept at -40°C~85°C.The number of samples of audio recorded every second is 1.6M Hz.The input type of this electronic AD converter is Differential.There are External reference types differentiated on the way by which they are garbage collected. This electronic digital converter is configured in such a way that S/H-ADC.The architecture that analogue to digital converter's core adopts is SAR.The supply/analog voltage of this electrical ADC converter is 2.375V~2.625V, which converts alternative voltage (AC voltage) to regulated direct voltage (DC voltage) and provide regulated DC power in order to drive a load.The number of pixels of this electrical AD converter is 3 B, which is on a display or in a camera sensor (specifically in a digital image).It belongs to LTC2512 family.The supply/digital voltage of this electrical AD converter is 2.375V~2.625V.The ADC converter operates with the maximal supply voltage of 2.625V.1 inputs are employed.It operates with the minimal supply voltage of 2.375V.The output formats of this electrical AD converter are SERIAL , which are used to determine which data is exported and how data is displayed in many areas of OLIB.The minimal analog input voltage of this electrical AD converter is -2.5V.
LTC2512IDKD-24#PBF Features
1 Functions
24 basic kinds of terminations
24 pin count
Minimal supply voltage of 2.375V