  • LTC1530IS8-3.3#PBF
LTC1530IS8-3.3#PBF
advertisement
Manufacturer No:
LTC1530IS8-3.3#PBF
HK JDW NO:
84-LTC1530IS8-3.3#PBF
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
Controller, Intel Pentium® II, AMD-K6®-2 3.3V 260 Cel DUAL Specialized Voltage Regulator -40°C~85°C LTC1530 8 Pins 8 Terminations 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Quantity:
In Stock : 17297
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LTC1530IS8-3.3#PBF
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Controller, Intel Pentium® II, AMD-K6®-2
  • Subcategory
    Switching Regulator or Controllers
    260
  • Number of Functions
    1
  • Base Part Number
    LTC1530
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Analog IC - Other Type
    SWITCHING CONTROLLER
  • Voltage - Input
    3.75V~13.2V
  • Output Current
    20A
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Control Mode
    VOLTAGE-MODE
  • Control Technique
    PULSE WIDTH MODULATION
  • Switcher Configuration
    PUSH-PULL
  • Switching Frequency-Max
    350kHz
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm