  • LT6654AIS6-3.3#TRMPBF
LT6654AIS6-3.3#TRMPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT6654AIS6-3.3#TRMPBF
HK JDW NO:
471-LT6654AIS6-3.3#TRMPBF
Package:
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Description:
IC VREF SERIES 3.3V 6-SOT-23
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LT6654AIS6-3.3#TRMPBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    10ppm/°C
  • Base Part Number
    LT6654
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input
    3.8V~36V
  • Current - Output
    10mA
  • Current - Supply
    600μA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Reference Type
    Series
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    1.7ppmp-p
  • Noise - 10Hz to 10kHz