  • LT6604IUFF-2.5#PBF
LT6604IUFF-2.5#PBF
advertisement
Manufacturer No:
LT6604IUFF-2.5#PBF
HK JDW NO:
84-LT6604IUFF-2.5#PBF
Package:
34-WFQFN Exposed Pad
Description:
15μA Instrumentational OP Amps 3V~11V ±1.5V~5.5V LT6604 34 Pins 34-WFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 7677
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LT6604IUFF-2.5#PBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    34-WFQFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    34
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    34
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    IT CAN ALSO OPERATES WITH 3V OR 5V SINGLE SUPPLY
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    2
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    LT6604
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Number of Circuits
    2
  • Analog IC - Other Type
    ANALOG CIRCUIT
  • Operating Supply Current
    28mA
  • Nominal Supply Current
    28mA
  • Amplifier Type
    Differential
  • Current - Input Bias
    15μA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    3V~11V ±1.5V~5.5V
  • Input Offset Voltage (Vos)
    5mV
  • Bandwidth
    2.5MHz
  • Neg Supply Voltage-Nom (Vsup)
    -5V
  • Length
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.8mm