  • LT6604IUFF-15#TRPBF
LT6604IUFF-15#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT6604IUFF-15#TRPBF
HK JDW NO:
84-LT6604IUFF-15#TRPBF
Package:
34-WFQFN Exposed Pad
Description:
35μA Instrumentational OP Amps 3V~11V ±1.5V~5.5V LT6604 34 Pins 34-WFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 10299
Step5Bar-code shipping tag
LT6604IUFF-15#TRPBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    34-WFQFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    34
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    IT CAN ALSO OPERATES WITH 3V OR 5V SINGLE SUPPLY
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    2
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    LT6604
  • Pin Count
    34
  • JESD-30 Code
    R-PQCC-N34
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Number of Circuits
    2
  • Analog IC - Other Type
    ANALOG CIRCUIT
  • Current - Supply
    38mA
  • Amplifier Type
    Differential
  • Current - Input Bias
    35μA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    3V~11V ±1.5V~5.5V
  • Neg Supply Voltage-Nom (Vsup)
    -5V
  • Voltage - Input Offset
    10mV
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Length
    7mm
  • Width
    4mm