  • LT6200IS8-5#TR
LT6200IS8-5#TR
advertisement
Manufacturer No:
LT6200IS8-5#TR
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT6200IS8-5#TR
Package:
SOIC
Datasheet:
LT6200IS8-5#TR
Description:
1 Channels 90mA per Channel 23μA Instrumentational OP Amps SOIC
Quantity:
In Stock : 2714
Step5Bar-code shipping tag
LT6200IS8-5#TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Gain Bandwidth Product
    800MHz
  • Nominal Gain Bandwidth Product
    165MHz
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    8
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Channels
    1
  • Number of Circuits
    1
  • Max Supply Voltage
    12.6V
  • Min Supply Voltage
    2.5V
  • Operating Supply Current
    20mA
  • Slew Rate
    44 V/μs
  • Current - Input Bias
    23μA
  • Output Current per Channel
    90mA
  • Input Offset Voltage (Vos)
    1mV