  • LT3065EMSE-1.2#TRPBF
LT3065EMSE-1.2#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT3065EMSE-1.2#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT3065EMSE-1.2#TRPBF
Package:
MSOP
Datasheet:
Description:
PMIC MSOP
Quantity:
In Stock : 1054
Step5Bar-code shipping tag
LT3065EMSE-1.2#TRPBF
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MSOP
  • Number of Pins
    12
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output
    1.2V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    300mV
  • Min Current Limit
    520mA