  • LT3032IDE-3.3#PBF
LT3032IDE-3.3#PBF
advertisement
Manufacturer No:
LT3032IDE-3.3#PBF
HK JDW NO:
84-LT3032IDE-3.3#PBF
Package:
14-PowerWFDFN
Datasheet:
LT3032IDE-3.3#PBF
Description:
Enable Fixed LT3032 PMIC 14 14-PowerWFDFN
Quantity:
In Stock : 2483
Step5Bar-code shipping tag
LT3032IDE-3.3#PBF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    14-PowerWFDFN
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LT3032
  • Pin Count
    14
  • Voltage - Input (Max)
    ±20V
  • Output Configuration
    Positive and Negative
  • Current - Output
    150mA 150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    ±3.3V
  • Number of Regulators
    2
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
  • Voltage Dropout (Max)
    0.27V @ 150mA Typ 0.3V @ 150mA Typ
  • PSRR
    68dB (120Hz), 54dB (120Hz)