  • LT3015IMSE-2.5#PBF
LT3015IMSE-2.5#PBF
advertisement
Manufacturer No:
LT3015IMSE-2.5#PBF
HK JDW NO:
84-LT3015IMSE-2.5#PBF
Package:
12-TSSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad
Description:
Enable Fixed 0.65mm LT3015 PMIC 12 12-TSSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 4199
Step5Bar-code shipping tag
LT3015IMSE-2.5#PBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    12
  • ECCN Code
    EAR99
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LT3015
  • Pin Count
    12
  • Current - Supply (Max)
    70mA
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    -30V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Negative
  • Current - Output
    1.5A
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Input Voltage (Min)
    3V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    -2.5V
  • Number of Regulators
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
  • Current - Quiescent (Iq)
    2.4mA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 1.5A
  • PSRR
    62dB (120Hz)
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.31V
  • Output Voltage1-Max
    2.55V
  • Output Voltage1-Min
    2.45V
  • Voltage Tolerance-Max
    1%
  • Input Voltage Absolute-Max
    33V
  • Length
    4.039mm
  • Width
    3mm