  • LT1963ET-3.3
LT1963ET-3.3
advertisement
Manufacturer No:
LT1963ET-3.3
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1963ET-3.3
Package:
TO-220-5
Datasheet:
LT1963ET-3.3
Description:
PMIC TO-220-5
Quantity:
In Stock : 3573
Step5Bar-code shipping tag
LT1963ET-3.3
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-5
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    1.5A
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    340mV
  • Min Current Limit
    1.6A