  • LT1634CCZ-1.25#TRPBF
LT1634CCZ-1.25#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT1634CCZ-1.25#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-LT1634CCZ-1.25#TRPBF
Package:
TO-226-3
Datasheet:
Description:
V-Ref Precision 1.25V 100mA 3-Pin TO-92 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LT1634CCZ-1.25#TRPBF
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-226-3
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    0.2%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Channels
    1
  • Current - Output
    100mA
  • Max Output Voltage
    1.25V
  • Voltage - Output
    1.25V