  • LT1634BCS8-1.25
LT1634BCS8-1.25
advertisement
Manufacturer No:
LT1634BCS8-1.25
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1634BCS8-1.25
Package:
SOIC
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC 1 Channel SOIC
Quantity:
In Stock : 14119
Step5Bar-code shipping tag
LT1634BCS8-1.25
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    8
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Output Type
    Fixed
  • Number of Channels
    1
  • Current - Output
    20mA
  • Max Output Voltage
    1.25V
  • Voltage - Output
    1.25V
  • Reference Type
    Shunt
  • Min Output Voltage
    1.25V
  • Output Voltage Accuracy
    0.05 %
  • Current - Cathode
    7μA
  • Voltage Reference
    1.25V