  • LT1634AIS8-1.25#TR
LT1634AIS8-1.25#TR
advertisement
Manufacturer No:
LT1634AIS8-1.25#TR
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1634AIS8-1.25#TR
Package:
SOIC
Description:
Fixed PMIC SOIC
Quantity:
In Stock : 14408
Step5Bar-code shipping tag
LT1634AIS8-1.25#TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Tolerance
    0.175%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output
    1.25V
  • Reference Type
    Shunt
  • Min Output Voltage
    1.25V