  • LT1585CM-1.5#TRPBF
LT1585CM-1.5#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT1585CM-1.5#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1585CM-1.5#TRPBF
Package:
M
Datasheet:
Description:
PMIC M
Quantity:
In Stock : 2591
Step5Bar-code shipping tag
LT1585CM-1.5#TRPBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    M
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Supply Current
    8mA
  • Current - Output
    4.6A
  • Voltage - Output
    1.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Max Input Voltage
    7V
  • Dropout Voltage
    1.2V
  • Min Current Limit
    4.6A