  • LT1460HCS3-3.3
LT1460HCS3-3.3
advertisement
Manufacturer No:
LT1460HCS3-3.3
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
358-LT1460HCS3-3.3
Package:
Datasheet:
LT1460HCS3-3.3
Description:
V-Ref Precision 3.3V 20mA 3-Pin SOT-23
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LT1460HCS3-3.3
  • Part Status
    Obsolete
  • Pin Count
    3
  • Topology
    Series
  • Reference Type
    Precision
  • Line Regulation
    800ppm/V
  • Load Regulation
    3000ppm/mA