  • LT1389BCS8-2.5#TRPBF
LT1389BCS8-2.5#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT1389BCS8-2.5#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-LT1389BCS8-2.5#TRPBF
Package:
SOIC
Datasheet:
Description:
V-Ref Precision 2.5V 20mA 8-Pin SOIC N T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LT1389BCS8-2.5#TRPBF
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    8
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Current - Output
    20mA
  • Max Output Voltage
    2.5V
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Reference Type
    Shunt
  • Min Output Voltage
    2.5V