  • LT1019CS8-10#TRPBF
LT1019CS8-10#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT1019CS8-10#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-LT1019CS8-10#TRPBF
Package:
SOIC
Description:
V-Ref Precision 10V 10mA 8-Pin SOIC N T/R
Step5Bar-code shipping tag
LT1019CS8-10#TRPBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    8
  • Tolerance
    0.2%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Output Type
    Fixed
  • Operating Supply Current
    1.5mA
  • Current - Output
    10mA
  • Quiescent Current
    1.2mA
  • Max Output Voltage
    10V
  • Voltage - Output
    10V
  • Reference Type
    Series, Shunt
  • Min Output Voltage
    10V