  • LT1019AIS8-2.5#TRPBF
LT1019AIS8-2.5#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT1019AIS8-2.5#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-LT1019AIS8-2.5#TRPBF
Package:
SOIC
Description:
IC VREF SERIES/SHUNT 2.5V 8SOIC
Step5Bar-code shipping tag
LT1019AIS8-2.5#TRPBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    8
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Output Type
    Fixed
  • Operating Supply Current
    1.3mA
  • Current - Output
    10mA
  • Quiescent Current
    1mA
  • Max Output Voltage
    2.5V
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Reference Type
    Series, Shunt
  • Min Output Voltage
    2.5V