  • LT E67C-U1V1-35-34-30-R18-ZH
LT E67C-U1V1-35-34-30-R18-ZH
advertisement
Manufacturer No:
LT E67C-U1V1-35-34-30-R18-ZH
HK JDW NO:
606-LT E67C-U1V1-35-34-30-R18-ZH
Package:
4-PLCC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LT E67C-U1V1-35-34-30-R18-ZH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-PLCC
  • Supplier Device Package
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Power TOPLED®
  • Size / Dimension
    3.20mm Lx2.80mm W
  • Part Status
    Obsolete
  • Color
    Green
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.5V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    30mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    2.40mm Dia
  • Millicandela Rating
    675mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    520nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    525nm
  • Height (Max)
    2.10mm