  • LSTT-12.7-0-SP
LSTT-12.7-0-SP
advertisement
Manufacturer No:
LSTT-12.7-0-SP
HK JDW NO:
798-LSTT-12.7-0-SP
Package:
Datasheet:
Description:
HEATSHRINK 1/2 X 492.1 BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LSTT-12.7-0-SP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Material
    Polyolefin (PO)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LSTT
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Tubing, Flexible
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Orientation
    Straight
  • ELV
    Compliant
  • Halogen Free
    Not Halogen Free
  • Shrinkage Ratio
    2 to 1
  • Shrink Temperature
    65°C
  • Length
    3.28' 1.00m
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.500 (12.70mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.250 (6.35mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.026 0.66mm