  • LSRU-115-UR-2
LSRU-115-UR-2
advertisement
Manufacturer No:
LSRU-115-UR-2
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-LSRU-115-UR-2
Package:
Datasheet:
LSRU-115-UR-2
Description:
LOAD SENSOR/ 115V/ 5-25A/ UC T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LSRU-115-UR-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Trip Range
    5 ~ 25A AC
  • Trip Status
    Energized Low
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Series
    LSRU
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Current Sensing AC
  • Voltage - Supply
    115VAC
  • Output Type
    Relay
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    10A @ 240VAC