  • LS1808N6R8C302NTM
LS1808N6R8C302NTM
advertisement
Manufacturer No:
LS1808N6R8C302NTM
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-LS1808N6R8C302NTM
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
LS1808N6R8C302NTM
Description:
6.8pF 250VAC Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LS1808N6R8C302NTM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.065 1.65mm