  • LS1001-9ERG
LS1001-9ERG
advertisement
Manufacturer No:
LS1001-9ERG
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-LS1001-9ERG
Quantity:
In Stock : 4
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LS1001-9ERG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~71°C
  • Series
    Melcher S (100W)
  • Size / Dimension
    6.60Lx4.40W x 2.40 H 168.0mmx111.0mmx60.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    100W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cCSAus, CE, NEMKO
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    5.1V
  • Current - Output (Max)
    16A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 88V~372VDC