  • LS03-1A66-PA-500W
LS03-1A66-PA-500W
advertisement
Manufacturer No:
LS03-1A66-PA-500W
HK JDW NO:
767-LS03-1A66-PA-500W
Package:
Datasheet:
LS03-1A66-PA-500W
Description:
SENSOR LEVEL HORIZ LIQUID M16
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LS03-1A66-PA-500W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, M16x2 Thread
  • Housing Material
    Nylon
  • Material - Housing & Prism
    Polyamide (PA)
  • Operating Temperature
    -20°C~90°C
  • Published
    2008
  • Series
    LS03
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Wire
  • Type
    Liquid
  • Current Rating
    1.25A
  • Output Type
    Switch (Single Float)
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Current
    500mA
  • Output Configuration
    SPST-NC/NO
  • Cable Length
    500mm
  • Throw Configuration
    SPST
  • Diameter
    17.2mm
  • Length
    80mm