  • LQW2UAS18NG0CL
LQW2UAS18NG0CL
advertisement
Manufacturer No:
LQW2UAS18NG0CL
HK JDW NO:
535-LQW2UAS18NG0CL
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
LQW2UAS18NG0CL
Description:
Quantity:
In Stock : 4191
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQW2UAS18NG0CL
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    LQW2
  • Size / Dimension
    0.103Lx0.096W 2.62mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±2%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    18nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    110mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.5GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    50 @ 350MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Rated Current-Max
    1A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 350 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.080 2.03mm