  • LQW2BHN6N8D11L
LQW2BHN6N8D11L
advertisement
Manufacturer No:
LQW2BHN6N8D11L
HK JDW NO:
535-LQW2BHN6N8D11L
Step5Bar-code shipping tag
LQW2BHN6N8D11L
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    ALUMINA
  • Tolerance
    7.353%
  • JESD-609 Code
    e2
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Inductance
    6.8 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    680mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.4GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    20mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0068 µH
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.5 NANO HENRY; Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    1.7mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.5mm