  • LQW18AS47NG0ZD
LQW18AS47NG0ZD
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AS47NG0ZD
HK JDW NO:
535-LQW18AS47NG0ZD
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LQW18AS47NG0ZD
Description:
Quantity:
In Stock : 5551
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AS47NG0ZD
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW18
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    47nH
  • Test Frequency
    200MHz
  • DC Resistance (DCR)
    280mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    38 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.6A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm