  • LQW18AN47NJ00
LQW18AN47NJ00
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN47NJ00
HK JDW NO:
535-LQW18AN47NJ00
Package:
0603
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN47NJ00
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Shielding
    NO
  • Inductance
    47 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.29Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    2.6GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    38
  • Inductance-Nom (L)
    0.047 µH
  • RMS Current (Irms)
    380mA
  • Series Resistance
    290mOhm
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 200 MHZ
  • Height
    1mm