  • LQW18AN16NJ0ZD
LQW18AN16NJ0ZD
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN16NJ0ZD
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQW18AN16NJ0ZD
Quantity:
In Stock : 14583
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN16NJ0ZD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    0.016 µH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.16Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.55A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    5500MHz