  • LQW04AN2N1D00D
LQW04AN2N1D00D
advertisement
Manufacturer No:
LQW04AN2N1D00D
HK JDW NO:
535-LQW04AN2N1D00D
Package:
0302 (0804 Metric)
Datasheet:
LQW04AN2N1D00D
Step5Bar-code shipping tag
LQW04AN2N1D00D
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    0302 (0804 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW04
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.016W 0.80mmx0.40mm
  • Tolerance
    ±0.5nH
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    2.1nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    12GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    14 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    1.1A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm