  • LQS30A24-3V3RANJ
LQS30A24-3V3RANJ
advertisement
Manufacturer No:
LQS30A24-3V3RANJ
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-LQS30A24-3V3RANJ
Package:
8-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet:
LQS30A24-3V3RANJ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQS30A24-3V3RANJ
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/4 Brick
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    LQS (200W)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    2.30Lx1.45W x 0.33 H 58.4mmx36.8mmx8.4mm
  • Feature
    Remote On/Off, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    200W
  • Max Power Dissipation
    99W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    89.5%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    30A
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    30A
  • Output Power
    99W
  • Current - Output 1
    30A
  • Total Power Output-Max
    200W
  • Height
    8.382mm