  • LQP03TN47NJ00D
LQP03TN47NJ00D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TN47NJ00D
HK JDW NO:
535-LQP03TN47NJ00D
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TN47NJ00D
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    350μm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    100mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Inductance
    47 nH
  • Test Frequency
    300MHz
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    8
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.6Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.047 µH
  • DC Current
    100mA