  • LQP03TG20NH02D
LQP03TG20NH02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TG20NH02D
HK JDW NO:
535-LQP03TG20NH02D
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
LQP03TG20NH02D
Description:
Quantity:
In Stock : 1223
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TG20NH02D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQP03
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Thick Film
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    140mA
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    20nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.57Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    9
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.14A