  • LQP03TG1N4C02D
LQP03TG1N4C02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TG1N4C02D
HK JDW NO:
535-LQP03TG1N4C02D
Datasheet:
LQP03TG1N4C02D
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TG1N4C02D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Thick Film
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    600mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Inductance
    1.4nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    14GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    13 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    13
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.6A
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm