  • LQP03PN3N3C02D
LQP03PN3N3C02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03PN3N3C02D
HK JDW NO:
535-LQP03PN3N3C02D
Description:
Quantity:
In Stock : 20717
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQP03PN3N3C02D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Thick Film
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.2A
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Inductance
    3.3nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.5GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    10 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Q Factor
    10
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm