  • LQP03HQ1N2B02D
LQP03HQ1N2B02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03HQ1N2B02D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQP03HQ1N2B02D
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
LQP03HQ1N2B02D
Description:
Quantity:
In Stock : 13164
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQP03HQ1N2B02D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQP03
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Thick Film
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1.2nH
  • DC Resistance (DCR)
    40mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    13GHz
  • Q @ Freq
    20 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.017 0.42mm