  • LQP02HQ3N1C02E
LQP02HQ3N1C02E
advertisement
Manufacturer No:
LQP02HQ3N1C02E
HK JDW NO:
535-LQP02HQ3N1C02E
Datasheet:
LQP02HQ3N1C02E
Step5Bar-code shipping tag
LQP02HQ3N1C02E
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
    Thick Film
  • Composition
    Thin Film
    1
  • Current Rating
    400mA
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
    1005
  • Inductance
    3.1nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    8.5GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.4A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.32mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C