  • LQM21DH470M70L
LQM21DH470M70L
advertisement
Manufacturer No:
LQM21DH470M70L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQM21DH470M70L
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LQM21DH470M70L
Description:
Quantity:
In Stock : 8819
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQM21DH470M70L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Inductance
    47μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.99Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    50mA
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQM21
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    200mA