  • LQH6PPN101M43L
LQH6PPN101M43L
advertisement
Manufacturer No:
LQH6PPN101M43L
HK JDW NO:
535-LQH6PPN101M43L
Package:
2424 (6060 Metric)
Datasheet:
LQH6PPN101M43L
Step5Bar-code shipping tag
LQH6PPN101M43L
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    2424 (6060 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    LQH6
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    Wirewound
  • Resistance
    436mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
    1
  • Depth
    6.2mm
  • Current Rating
    800mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6060
  • Case Code (Imperial)
    2424
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    436mOhm
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    3MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    920mA
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    800mA
  • Series Resistance
    436mOhm
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm