  • LQH5BPH6R8NT0L
LQH5BPH6R8NT0L
advertisement
Manufacturer No:
LQH5BPH6R8NT0L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQH5BPH6R8NT0L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH5BPH6R8NT0L
Description:
Quantity:
In Stock : 500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQH5BPH6R8NT0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH5
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.65A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    6.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    99.6mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.5A
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm