  • LQH43NZ121K03L
LQH43NZ121K03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43NZ121K03L
HK JDW NO:
535-LQH43NZ121K03L
Step5Bar-code shipping tag
LQH43NZ121K03L
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    120 µH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3Ohm
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.15A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 796 KHZ
  • Self Resonant Frequency
    6.2MHz