  • LQH43NN681K03L
LQH43NN681K03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43NN681K03L
HK JDW NO:
535-LQH43NN681K03L
Datasheet:
LQH43NN681K03L
Step5Bar-code shipping tag
LQH43NN681K03L
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    65mA
  • Inductance
    680μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    17Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.5MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Rated Current-Max
    0.065A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 796 KHZ
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm