  • LQH43MN181J01L
LQH43MN181J01L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43MN181J01L
HK JDW NO:
535-LQH43MN181J01L
Package:
1812
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3246
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQH43MN181J01L
  • Package / Case
    1812
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    180 μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • Max DC Current
    120mA
  • Frequency - Self Resonant
    5MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4.5Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    180 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.796 MHZ
  • Height
    2.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm